GALA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHLaureaci konkursu plastycznego wybrani

Elementem Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych (MDON), które są obchodzone po raz pierwszy w Powiecie Proszowickim w 2017 roku, był ogłoszony przez Dyrektora PCPR Proszowice Powiatowy Konkurs Plastyczny dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Proszowickiego pn. "Twórczość bez barier - poznajcie nas lepiej"

MDON finansowane są przez Województwo Małopolskie i Powiat Proszowicki.
W ramach projektu przygotowanego i realizowanego przez PCPR Proszowice, Powiat Proszowicki pozyskał z Województwa Małopolskiego środki finansowe (70% kosztów zadania) na obchody MDON w Powiecie Proszowickim.

Jednym z elementów MDON był ogłoszony przez PCPR w Proszowicach, Powiatowy Konkurs Plastyczny dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Proszowickiego. Do konkursu zgłoszono 49 prac wykonanych w sześciu różnych technikach.

W dniu 20 czerwca 2017 roku, Komisja Konkursowa, która pracowała w składzie:

1) Barbara Gacek – przewodnicząca Komisji,

2) Sylwia Ostrowska – sekretarz Komisji,

3) Wiesław Antos – członek Komisji,

4) Tadeusz Całek - członek Komisji,

dokonała oceny prac plastycznych wykonanych przez niepełnosprawnych mieszkańców powiatu, w technikach: malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, tkanina artystyczna, witraż. Prace były oceniane w kategoriach: oryginalność, kompozycja, estetyka wykonania oraz ogólne walory artystyczne.

Wyłoniono 18 zwycięzców (miejsca od 1 do 3), a sześć prac otrzymało wyróżnienie. Najmłodszy uczestnik Konkursu ma 2 lata. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przewidziano podczas uroczystej Gali podsumowującej Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w dniu 26 czerwca 2017 r. w Proszowicach. Wszyscy uczestnicy konkursu (49 osób, wraz z opiekunami) zostali zaproszeni na Galę w dniu 26 czerwca 2017 roku w Proszowicach do odbioru nagród i upominków.Galę uświetnią występy zespołów artystycznych z Jednostek Organizacyjnych Pomocy Społecznej Powiatu Proszowickiego.
http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/zdrowie/20170522mdon/art.php


http://proszowice.info/malopolskie-dni-osob-niepelnosprawnych/


Poniżej ŚDS Pałecznica na treningu w kręgielni Miechów.
Przygotowania do zawodów.

Brak komentarzy: